TRE harjutused

TRE harjutuste tsükli looja on ameeriklane David Berceli. www.traumaprevention.com . TRE harjutuste tsükkel koosneb 7 harjutusest, mis on koostatud tai chi, jooga, bioenergeetiliste harjutuste baasil. Harjutuste eesmärk on vabastada pinged sügaval kõhus asuvas psoases ehk nimmeniude lihases. Psoas on väga huvitav sügaval kõhus asuv suur lihaskond, mis suhtleb aktiivselt ajuga. Psoas saadab pidevalt signaale nendesse ajuosadesse, mis reageerivad ohuolukordadele ja kus talletatakse mälestusi.
Harjutused tekitavad kehas kergeid vappeid ja värinat. Värin on keha loomulik instinkt nagu haigutamine. Värinad räägivad ajuga „keha keeles“ ja ütlevad: „ Nüüd on kõik hästi. Kõik on korras“.
Seetõttu mõjub TRE harjutuste tsükkel väga rahustavalt ja lõõgastavalt. TRE sobib kui kannatad unehäirete, ärevuse, stressi ja seksuaalelu või seedimisprobleemide käes. Samuti on TRE kasulik enamikele inimestele igapäeva stressitaluvuse tasakaalus hoidmiseks.
TRE ei sobi, kui sa oled rase, kui sul on süda väga haige, kui sul on väga kõrge vererõhk või on diagnoositud epilepsia või psüühilisi haigusi nagu skisofreenia, bipolaarsus, psühhoos jt. Kui on tegemist sügavate traumade või elukriisidega, siis ainult TRE peale loota ei ole mõtet, TRE on psühhoteraapiat toetav ravi, kuna ainult mõtteid korrastades ei ole võimalik keha sisemisi pingeid vabastada. Kui elus on suured probleemid või üleelamised siis tuleks kindlasti lisaks TRE-le minna ka teraapiasse.

Ühe TRE tunni tasu on 15 eur. Kui sa soovid käia regulaarselt, siis võid osta endale 4x sooduskaardi 48 eur, mis kehtib kolm kuud.
Peale suvevaheaega jätkuvad tunnid septembris.
Vajalik registreerimine: kert@hingamistuba.ee
Toreda kohtumiseni, Kert Günberg, www.hingamistuba.ee

thumbnail__MG_8326-000

Juhendajast: TRE praktika tuli minu ellu 2011 aastal ja on muutnud elu palju rõõmsamaks ja pingevabamaks. Olen juhendanud TRE gruppe alates 2013 aastast, kui lõpetasin TRE juhendajate koolituse Ole Ry ja Susanne Anderssoni käe all. Töötan igapäevaselt holistilise regressiooni ja vabastava hingamise terapeudina Hingamistoas.